Máte dítě ve věku 3-4 roky, žijete v zahraničí

a chcete co nejvíc podpořit rozvoj češtiny?

Čtyři měsíce jazykových aktivit 
pro děti ve věku 3-4 roky

Program udělaný na míru českým rodičům vychovávajícím děti v zahraničí.
Každý druhý den dostanete e-mailem tip na aktivitu, která je zaměřená na rozvoj gramatiky, slovní zásoby, sluchového vnímání a dalších složek jazyka. Rodič je přitom spolu s dítětem, nepotřebujete žádnou digitální aplikaci ani tiskárnu. Hravými aktivitami tak i posilujete vztah rodič-dítě, který je pro předávání jazyka zásadní.

Program je vhodný i pro nehravé rodiče, kteří uvítají návod, jak s dítětem nastartovat hru.

Jak dlouhé jsou aktivity?

Aktivity mohou trvat 5-20 minut podle toho, jak děti zaujmou. Jsou navržené tak, aby se dali vměstnat do běžného dne bez větší námahy.

Co na aktivity potřebuju?

Většinou jen věci, které mají lidi běžně v domácnosti. Občas něco malého navíc typu modelína, nafukovací balónek.

Mému dítěti jsou 4 / mám doma dvě děti různého věku. Mám vybrat raději aktivity pro děti 3-4, nebo 4-6?

Pokud jste nováčci z hlediska jazykových aktivit, volila bych raději první sadu aktivit pro děti 3-4, a to, i když doma máte staršího sourozence kolem 5-6 let. Téměř všechny aktivity v mladší kategorii jsou nastaveny tak, že se dají i ztížit. Pokud je vaše dítě naopak v mnohém napřed a má dobrou češtinu, volte klidně aktivity 4-6.

Sám / sama už češtinu dost zapomínám. Mohu aktivity přesto využít?

Ano. U každé aktivity je i seznam slovní zásoby, kterou můžete v průběhu aktivity používat. Díky tomu si vybavíte i slovíčka, která jste dosud s dětmi příliš nepoužívali.

Reference

Chtěla bych Vám moc poděkovat, protože díky Vašemu programu se mi podařilo docílit toho, o co jsem se pokoušela už dříve, ale nějak mi to nešlo. Teď Vám můžu s radostí oznámit, že po roce s Vaším programem můj syn na mě konečně mluví česky. Ani si neumíte představit jak jsem Vám vděčná! Váš program je velice efektivní a všechny aktivity se nám moc líbily a užili jsme si při nich spoustu legrace. Výtky k programu nemám prakticky žádné, všechny aktivity byly stručné a velice jasné a popřípadě i s dokumentací a nebo odkazy na videa či knížky, což jsem velice uvítala, protože nebylo nic, čeho bych ve vašem programu nevyužila.
Zdeňka Buriánková20 let žije v zahraničí

Za čtyři měsíce jazykových aktivit

zaplatíte 500 Kč nebo 20 eur. 

 

Za to dostanete spoustu krásných chvil, zvýšíte své rodičovské sebevědomí i sebevědomí dětí v češtině.