Sestavila jsem zásobník více než
180 jazykových hrátek
na cesty pro děti i dospělé.

  • Přehledně členěný soubor her podle věkových kategorií (od 2 do 4 let, od 4 do 7 let, od 7 do 12 let, od 12 výš).
  • Srozumitelný popis u každé hry vždy s konkrétními příklady.
  • Orientaci vám usnadní i ikonky způsobů dopravy, v nichž je daná hra proveditelná: auto, autobus, vlak, letadlo, pěší výlet.
  • Naprostá většina her je bez pomůcek, u některých her do vlaku nebo letadla je potřeba tužka a papír. Nemusíte s sebou tedy tahat nic navíc.

Chcete se podívat, jak vypadá uvnitř?

A ještě vám k tomu přidám malý dárek:

 

BONUS

seznamy her podle věku, dopravních prostředků i témat

Sestavila jsem i zhuštěné seznamy pro jednotlivé věkové kategorie na jednu až několik A4, v nichž najdete vždy všechny hry vhodné pro daný věk (v knize uvádím vždy jen u nejmladší možné kategorie, aby se hry neopakovaly).

Každá hra je zde popsaná podle možnosti jen jednou větou či na jeden řádek.

Najdete zde i seznamy podle témat napříč věkem:
Hry s vymýšlením příběhu, Hry s hádáním, Hry s písničkami, Hry s kreslením a Hry na paměť.

A co na Jazykové hry říkají ostatní?

Vřele doporučuji! Jsem máma dvou bilingvních, česko-německých, kluků a cestování je našim velkým společným koníčkem. Právě proto jsem si zakoupila tyto jazykové hry na cesty. Nelitovala jsem. Hry naprosto splnily naše očekávaní. Děti zábavnou hrou cvičí češtinu a kolikrát nechtějí ani přestat. Hry se dají hrát kdekoliv a kdykoliv....na nádražích, u lékaře, v restauraci, ve frontě na zmrzlinu.... Asi každý zná podobné situace...ujel nám autobus a další jede za 10 minut...vlastně za chvilku, pro děti za věčnost...Hm, to je škoda, že nám ujel autobus, ale můžem si zahrát "Já vidím, co ty nevidíš" (momentálně nejoblíbenější hra mého 3-letého syna) a z nepříjemné chvilky se stala chvilka zábavná/hravá. Udržovat češtinu v zahraničí není jednoduchá a samozřejmá věc. Jsem také vedoucí skupinky českých předškoláků žijících v Mnichově. Všichni máme snahu předat češtinu našim potomkům od útlého věku a tyto hry k tomu velmi napomáhají a děti moc baví. Skvělý nápad!
Pavlína Brüningmáma dvou dětí
Cesta opravdu může být cíl a je dobré si na to při cestování občas vzpomenout. Ebook Jazykové hry na cesty je pro mě skvělá inspirace a motivace k tomu, abychom cestování s našimi dětmi nebrali jako nutné zlo, ale spíš jako společný zážitek. Pár her jsem už znala, ale je skvělé jich mít tolik na jednom místě a taky po ruce. Mobil nosím všude s sebou, takže se nemusím bát, že by se mi na cestách nedostávalo nápadů. Oceňuju rozdělení podle věku, každý si může najít hru podle toho, jak staré má děti - i pro ty nejmenší se toho najde dost.
Veronika Lachnitováučitelka angličtiny a němčiny na gymnáziu
Jsem tak trochu lenoch a na dlouhé přesuny (autem nebo letadlem) pouštíme pohádky na tabletu. Jazykové hry jsme vyzkoušeli doma se syny ve věku 2, 4 a 6 let - a setkaly se s velkým úspěchem. Nejoblíbenější jsou kreslené básničky. Děkuji Aničce za zásobu her, která mi vystačí pravděpodobně do konce života :-D. Praktický seznam her jsem si vytiskla a rozhodně ho přibalím na další cestu.
Barbora Kopecká, www.sdetmikolemsveta.cz
V Drážďanech v batolecí skupině Scholy ludus jsme se dověděli o vašich stránkách, díky nimž mám teď už i váš e-book s úžasnou náplní. Skoro je mi líto, že moje dcerka (1,5 r.) ještě nemluví (anebo tedy zatím ryze "vlastní" řečí), protože už bych vaše jazykové hry nejradši hned začala hrát 🙂
Jana Škodoválektorka a překladatelka
Cestujete s dětmi? Já ano a většinou celkem dlouhé trasy. Jsem (mimo jiné) lingvistka, miluju hraní s jazykem a ještě k tomu jsme dvoujazyčná rodina. Jenže když přijde na to vytáhnout z rukávu nějakou bezva zábavu, aby nám cesta vlakem ubíhala lépe a radostněji, často vylovím jen slovní fotbal. Anna ve svém eBooku připravila jednoduché a vtipné hry, se kterými nejen že se vyřádí kdokoli, kdo je jazykový hračička jako já, ale ještě bude u dětí (a i u sebe) rozvíjet fantazii a cit pro jazyk. S touhle zásobou můžu cestovat celý život a inspirace mi už nikdy nedojde.
Klaudia SauerováJóga do kanceláře: www.coffeebreakyoga.cz