Básničky na kartičkách

Ve facebookové skupině ke svým stránkám natáčím krátká videa s říkankami, abych inspirovala a pošoupla rodiče k tomu si takové básničky doma s dětmi říkat.

Pro rozvoj jejich jazyka jsou rytmus a rýmy velkou pomůckou.

Protože z vlastní zkušenosti vím, že ne každý je pro to dělaný, začít jen tak z ničeho nic říkat básničku, zavedla jsem u nás v české předškolní skupince kartičky s básničkami a písničkami, které dávám domů rodičům a dětem.

A teď je chci dát k dispozici i vám!

Z jedné strany je obrázek symbolizující básničku, z druhé nápovědní text pro rodiče.

Máma Jitka mi poslala fotku, jak si kartičky dali se synem na kroužek od klíčů, a mají je tak k dispozici kdykoli na cestách, když se jim zachce povídat nebo zpívat.

Jiná máma ze skupinky mi zas vyprávěla, jak na to se syny nalepili samolepky z Albi tužky, děti se nahrají a pak si to pouštějí.

Já jsem část z nich dala na ledničku za pomoci magnetické pásky, a když děti procházejí kolem, přijdou si samy říct, abychom si zarecitovali nebo zazpívali.

Vyrobila jsem pro vás barevnou i černobílou verzi k oboustrannému tisku. Já si je potom ještě laminuju, ale můžete je třeba i pro větší odolnost nalepit na čtvrtku nebo tvrdší papír. Černobílou verzi můžou děti vybarvit.

Dávám k dispozici všechny básničky, které jsem zatím do skupiny ve formě videí nahrála. Po každém updatu dostanete e-mail s novými kartičkami. Zdarma 🙂

Stačí si nechat potvrdit e-mailovou adresu a pak vám přijdou na e-mail.