Česky každý den

Rádi byste dělali něco aktivně pro češtinu svých dětí každý den?

Program je pro vás, pokud: 

- máte dítě od 2,5 do 6 let
- chcete rozvíjet slovní zásobu svých dětí, pomáhat zlepšovat výslovnost i gramatiku
- chcete to dělat offline a být přitom spolu
- nechcete nic tisknout ani laminovat

V současné chvíli není možné se přihlásit. Možnost vstoupit do programu bude opět v druhé polovině dubna. Pokud chcete být informováni e-mailem o otevření programu, zapište se sem:

O co přesně jde?

Součástí programu je plán aktivit na každý týden, včetně popisu a slovní zásoby, kterou budete potřebovat.

Jak dlouhé to jsou aktivity?

Kolik jimi strávíte času, záleží hlavně na vás a vašem dítěti, jak vás zaujmou, jak je rozvinete. Většinou jde ale o krátké aktivity, které nezaberou víc než 10-15 minut. V současné situaci je mnoho dětí i rodičů doma, tak je času spoustu, ale program má fungovat dlouhodobě tak, aby rodiny zvládly aktivity i při práci a školce.

K čemu jsou ty aktivity dobré?

Děti procvičují nejen slovní zásobu, ale i jemnou a hrubou motoriku, sluchové a zrakové vnímání, paměť nebo představivost, chápání světa. Zároveň tráví čas s vámi. Jde o hry, aktivity ke tvoření, o první jednoduché vědecké pokusy.

Co potřebuju k aktivitám za pomůcky?

Většinou nepotřebujete nic jiného, než už nejspíš máte doma (ponožky, lepicí páska, papír, hrací kostky, modelína). Aktivity se snažím navrhovat tak, aby se nemuselo nic dokupovat. Seznam toho, co bude potřeba, bude ve zkušební verzi k dispozici vždy na dva týdny dopředu.

Proč program vznikl?

Aktivit na trávení času s dětmi je na internetu spousta. Až moc. Vždycky jsem se v tom ztrácela, pro starší dceru hodně tiskla a laminovala, pak to jednou použila a zandala do krabice. Takhle jsem to dělat nechtěla a nechala jsem to úplně být. Moje děti si vyhrají i samy, tak proč to lámat přes koleno. Vyhrají, ale podobné aktivity na druhou stranu zbožňují a taky zbožňují, když se jim věnuju a objevujeme spolu něco nového. Pro děti žijící v zahraničí je pro rozvoj češtiny každodenní kontakt s češtinou velmi důležitý, tak jsem začala vymýšlet, jak do toho zároveň co nejlépe zapojovat češtinu - a vznikl program Česky každý den.