Obrys těla

Už jste zkusili obmalovat svoje dítě na velký kus papíru? S malými dětmi to může představovat výchozí krok pro mnoho dalšího tvoření, společných radovánek a rozšiřování slovní zásoby.

Vemte velký kus papíru (balicí papír, roli), vyzvěte dítě, ať se na něj položí, a obkreslete ho (např. voskovkou). Potom může dítě domalovat oči / pusu / nos, dovybarvit oblečení, můžete si přitom povídat, kde co je a jak se tomu říká. Můžete to polepit různými kusy látky, knoflíky, provázky. Ani si neuvědomíte, kolikrát přitom budete mluvit o jednotlivých částech těla…

Pokud malujete s více podobně starými dětmi zároveň, můžete si (ještě před vyzdobením anebo i po vyzdobení) uspořádat výstavku a zkusit hádat, čí obrys je čí. (A tak zjistit, že jsme si velmi podobní, podle obrysu se ani nedá rozeznat, zda jde o chlapce či dívku.)

Pokud už jste to s dětmi někdy dělali a raději byste zkusili s obrysem něco jiného, můžete obrys využít např. jako strom, který pak domalujete (např. temperami). Chodidla jako kořeny, nohy a tělo jako kmen, paže jako větve. Povídejte si o jednotlivých částech stromu, co na něm může v jakém ročním období být. Můžete na něj pak i dolepit usušené listy a další přírodniny.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů