Příběh v krabičce

Mami, vymysli mi nějaký příběh, u nás doma zaznívá dost často. Ne vždy zvládne moje fantazie spontánně toto přání vyplnit, máme tak s dětmi několik pomůcek a berliček, jak fantazii vypomoct. Jedna z nich je i příběh v krabičce:

Vezmeme krabičku (nebo košík, v podstatě i jakoukoli jinou nádobu), projdeme byt (nebo venkovní revír) a nasbíráme do ní několik věcí, které nám padnou do oka. Potom si společně sedneme a pokusíme se vymyslet příběh, do něhož se zapojí všechny věci v krabičce.

Občas se podaří i hlubší příběh, který později dál rozvádíme, ale většinou bývají jednoduché a pro chvilkové potěšení:

Stavbyvedoucí Čeněk pracoval už celý dlouhý den na stavbě, byl unavený a chtělo se mu domů. Rozhodl se, že pro dnešek skončí. Kouknul se na hodinky, ale ty se musely někdy během dne zastavit, nefungovaly. Došla baterka? Kdo ví. Čeněk se podíval na oblohu a podle sluníčka poznal, že už je beztak čas skončit. Vydal se domů a po cestě si pískal, prozpěvoval, kopal do kamínků a do šišek a hrál s nimi fotbal. Když vtom najednou cosi zaslechl. Ztichl a zaposlouchal se, vycházelo to z přízemí blízkého domu, znělo to jako nějaká píšťalka nebo flétna, nějaký dechový nástroj. Přistoupil blíž k domu a nahlédl oknem dovnitř. Na podlaze zahlédl chlapce s Panovou flétnou u pusy a na koberci před ním se točil podle melodie had, pravděpodobně chřestýš. Čeněk na to chvilku bezhlesně hleděl, byl to takový klidný, naplňující pocit pozorovat naprostý soulad mezi chlapcem a hadem. Čeněk úplně procitl a únava z něho opadla. Vydal se dál domů a v hlavě mu zněly tóny Panovy flétny.

Zkusíte vymyslet krátký příběh (do komentářů) na obsah této krabičky?

Jako cvičení tvůrčího psaní je samozřejmě možné zařadit podobné cvičení i do výuky češtiny.

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů